Unutkanlık İçin Dua

2011-10-12 11:32:00

Unutkanlık İçin Dua

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua

"Allâhümmerzuknâ hıfzalmürselîn ve ilhâmel enbiyâi ve fehmel evliyâi bi keramike yâ ekramel ekramîn ve bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn"

Not: Okurken üzerinde  " ^ " işareti olan harflerin uzatılması gerekmektedir.

Bu dua  40 gün seher vaktinde , yani sabah namazı vakti girmeden önceki vakitte (Sahur Vakti) okunulursa kişi unutkanlıktan kurtulur, hafızası kuvvetlenir.

Bu dua sınavları girmeden önce veyahut derslere başlamadan okunursa kişi sınavında başarılı olur, derslerini kolay öğrenir.

Bu duayı bize bildiren son varisi resul Ebul Faruk Süleyman Hilmi Tunahan Hz.leridir. Kendisi bunun gibi bir çoook dualar bildirmiştir ve bu dualar tam tesirlidir. kendisi eskiden 16 senede okutulan dersleri 1-2 senede okutur müftü yetiştirirlerdi. 1930larla 60 lar arsında insanlar cenazesini yıkatacak ,imam bulamazken bu zatı muhterem binlerce müftü ve imam yetiştirmiştir. Allah hizmetlerinden razı olsun. Kendi ağzından bir sözünü naklediyorum : "Ahir zamanda bu hizmet (Kuran Okutma Hizmeti) devam edecekse bu koldan devam edecektir."  Bu duayı okudukdan sonra faidesini görürseniz bu zata bir fatiha 3 ihlas okumayı ihmal etmeyiniz.

Not: Zina yapan kişide unutkanlık ve ezber zayıflığı olur, göz zinasıda zinadan sayılır.


 

 

 

 

Ekiket: Unutkanlıktan kurtulmak için dua, unutkanlık duası, hafızayı kuvvetlendirmek için okunacak dua, en güzel dualar, en tesirli dualar, dua, hangi vakitte yapılan dua kabul olur, dua vakti, makbul dualar, evliyaların , allah dostlarının yaptığı dualar, unutkanlığa son, unutkanlık, göz zinası, sınav duası, sınavlardan önce okunacak dua, derslerden önce okunacak dua, zihin açan dua, zihin açıcı dua, zihni kuvvetlendiren dua, üniversiteye hazırlananların okuması gereken dua, sınava girmeden nasıl dua etmeli, unutkanlıktan kurtulmak için nasıl dua etmeli,

77649
0
0
Yorum Yaz