Hatim Duası (Türkçe-Uzun)

2008-11-06 09:50:00
HATİM DUASI (Türkçe)
 
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

Ey bütün alemlerin rabbi olan Allahım, sana sonsuz hamdüsenalar ederiz. Bütün salatü selamlar, rahmet ve selametlikler sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselama, onun ehli beytine ve bütün ashabı kiramın üzerine olması için huzuru izzetinde niyaz ediyoruz, kabul eyle Yarabbi. Ellerimizi açtık semaya boyun büktük hazreti mevlaya. Dua edin kabul edeyim buyuruyorsun vaadimden dönmem diyorsun, sana güvendik, ellerimizi açtık, kapına yöneldik bizi boş gönderme Yarabbi. Yapacağımız duaları mekkedeki dualardan eyle, Sana aşık olanların, hakkıyla ibadet edenlerin dualarından eyle Yarabbi. Günahımız pek çok, divanında yüzümüz yok, birşey bahane et cümlemizi affeyle Yarabbi. Emrini tutamadık, kitabına uyamadık, lakin rahmetine güveniyor affedeceğine inanıyoruz. Ümitlerimizi boşa çevirme Yarabbi. Okumuş olduğumuz (...) nin sevabını başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ruhuna hediye eyledik haberdar eyle Yarabbi. Zebanilere elimizi bağlatma, atıp cehenneminde tenimizi dağlatma, ah ümmetim diyen habibini ağlatma, rasulune bağışla bizi Yarabbi. Kevser ırmağından lütfunla içir, iki kanat ver bizleri uçur, mü’min mü’minatı imanla göçür, cehenneme düşürme bizi Yarabbi. Dar yerlerde başımıza topuz indirme, şeytan ehline bizi kandırma, hayvan suretine yüzümüzü döndürme, insan simasında kaldır Yarabbi. Sekarette imanımızı soydurma, iblisin ardına ehlimizi döndürme, cümle ehli imanın ayağını kaydırma, hazretinden ayırma bizi Yarabbi. Kabre girince dilsiz etme dili, sıdk ile bağladık biz sana beli, Münker ve Nekir’in bellidir hali, sualde bizi şaşırtma Yarabbi. Suçlarımızla karartma yüzümüzü, dayanamaz kulların çökerler dizi, rasulünden ayırma bizi, şeytanın fırkasından eyleme Yarabbi. Şu meclis hürmetine rızana erdir. Mekke’ye Medine’ye yüzümüzü sürdür, sualsiz cevapsız cennete girdir, cennette cemalini göster Yarabbi. Müşrikle münafıkla gönderme, mahşer yerinde cümlemizi tere bastırma, terazi mizanda günahlarımızı ağır getirme, aleme ruzfay eyleme Yarabbi. Rahmeti ilahiye susayan gönülleri, sema’ya açılan elleri, ihlasla amin diyen dilleri narı cehennemde yakma Yarabbi. Yevmül kıyamet olunca, bütün herkes mahşer yerine dolunca, hesabımızı kolay eyle Yarabbi. Okunan Kur’an-ı Kerim’in hürmetine, o sevgili habibinin yüzü suyu hürmetine, merhametinin beyanı ilahın izzetine, bütün ölmüşlerin azabını kaldır, suçlarını bağışla Yarabbi.
Münker ve Nekire iyi cevap, ibadetlerimize bol sevap, hayatımıza emniyet, malımıza bereket ihsan eyle Yarabbi. Bu tatlı canımıza elveda derken sağımızda Kur’an, göğsümüzde iman, karşımızda peygamberimiz “Korkma çekinme ümmetim seni almaya geldim, sen benim ümmetimdensin” demesini nasib eyle Yarabbi. Bütün peygamberler kıyamet gününde nefsi, nefsi, nefsi dediklerinde, bizim peygamberimiz cehenneme karşı yürüyüp oğlum ibrahim, kızım fatma sana kurban olsun illa de ümmetim, illa da ümmetim dediği ümmetinden olmayı nasib eyle Yarabbi. Hastalara şifa, dertlilere deva, borçlu kullarına edalar nasib eyle Yarabbi. Can çekişirken imanımızı selbetme, bize merhamet etmeyene musallat etme. Dünyada ve ahirette en iyi rızıklarından ihsan eyle, sen herşeye kadirsin.
Allahım sen affı seversin bizi affeyle Yarabbi. Bizi, babamızı, anamızı ve bütün mü’minleri kıyamet gününde mağfiret eyle Yarabbi. Dünya ve ahirette bize iylik ver ve cehennem azabından bizleri koru. Arkamızda bıraktığımız evlatlarımıza, ciğer parelerimize vatan, millet, Allah ve Peygamber için çalışan hayırlı halef olmalarını ihsan ile lutfeyle Yarabbi. Küfre salma merhamet eyle, ahir ve akibetimizi hayreyle Yarabbi. Amin diyen müslüman kardeşlerimizi iki cihanda da aziz eyle Yarabbi. Ey alemlerin rabbi olan Allahım bizden ibadetlerimizi kabul buyur, Çünkü sen herşeyi işiten ve bilensin. Tevbelerimizi kabul eyle Yarabbi. Kur’an’ın her harfine karşılık bize bir halavet, her kelimesine bir keramet, her ayetine bir saadet, her suresine bir selamet, her cüz’üne bir mükafat ver Yarabbi.Ey merhamet edenlerin en merhametlisi yüce Allahım ölmüşlerimize merhamet eyle, rahmetinle doyur, günahlarını affeyle, suçlarını bağışla, kabir azabı olanları mağfiret eyle Yarabbi. Gözlerini açtıkları zaman nur cemalini görmeyi nasib eyle, peygamber efendimizin şefaatine nail eyle. Kabirlerine açılan pencereden cenneti ala’yı seyretmeyi nasib eyle. Kabirlerinin cennet bahçelerinden bir bahçe olmasını nasib et, ameli salih olanların meclisinde kıl onları.

Bütün ölmüşlerimizin ruhu saadetleri için, okumuş olduğumuz Kur’an’ın kabulü için, evlerimizin bereketi için, Allah rızası için
el FatihaEtiket:Hatim  Duası, Türkçe Hatim Duası, Dua, Dualar, Mağfiret Duası, Türkçe Dualar, Dua Kapısı, Kabul olan dualar, Kandil gecesi okunacak uzun dualar, uzun dualar, türkçe dualar, dua rehberi, nasıl dua etmeliyiz, dua ederken dikkat edilecek hususlar, şifa duası, belalardan korunmak için okunacak dualar, salavatı şerifeler, salaten tüncina,salatı tüncina,tüncina duası , salavatlar, salatı münciye

47088
0
0
Yorum Yaz